SCI-FI v teniskovej móde a funkčnosti

SCI-FI v teniskovej móde a funkčnosti

Vedecké výdobytky sa vkrádajú do života každého z nás, športový život nevynímajúc. O mne je známe, že novinkám veľmi neverím. Tréningové metódy nemám síce z čias  „Ťaháme za pásom pneumatiku“ ale stále si myslím, že trénovať viac je lepšie ako trénovať menej. Viac času tráviť hľadaním nových tréningových pomôcok a postupov, znamená menej času na tréning samotný. Keď mi ale desať z deviatich neopýtaných povie, že zjesť za behu energetický gél je lepšie ako zjesť musli tyčinku, tak snáď nepôjdem hlavou proti múru. S teniskami je to presne rovnako.

Sedliacky rozum (nie sedliak samotný) vraví, že najlepšie bude vyčkať, či prežijú prvé laboratórne krysy a potom sa zariadiť. Ak vedci vravia, že behať na boso je zdravšie ako behať v teniskách, počkajme čo na to kĺby prvých „bosobežcov“. Navrhujem aj počkať kým budú všetky bežecké cesty (bežecké chodníky nemámeJ) vyzametané.  Radšej budem čakať v 80-tke na zásielku umelého kĺbu (až do domu) ako pár mesiacov nebehať v mojom súčasnom športuchtivom veku.

Trend v teniskách posledného desaťročia je jasný. Za prvé ventilácia. Ľahšie zvršky, priedyšné vložky do topánok. Za druhé minimalizácia. S nižšou hmotnosťou sa beží ľahšie. Zoberme si však pomer telesnej váhy a váhy samotnej tenisky. Je na 90-tich kilách až tak citeľných 90gramov? Začínajúcim bežcom vždy radím najprv odložiť ruksak nadváhy (väčšinou otočený na bruchu) a až potom odložiť tréningové ťažšie a pevnejšie tenisky. Pri nástupe nových odľahčených materiálov si predstavujem, že za chvíľu sa možno už nebudeme obúvať ale  iba namočíme nohy do nejakej tekutiny, ktorá nás ochráni pri nárazoch behu a uvoľní pri napr. chôdzi v tráve. Vedci sa hrajú s molekulami (syn Nikuško zatiaľ s legom) a verím tomu, že ak si pred rokmi niekto nevedel predstaviť karbón v cyklistke, v súčasnosti si cyklistiku nevieme predstaviť bez karbónu. No a v budúcnosti budeme kľudne jazdiť na nejakom nekrehkom uhlíku či dokonca tvrdenom papieriJ.

Nedá mi v súvislosti s témou nespomenúť tenisky ON CLOUD. Pre tých čo nevedia (ja som tiež ešte dva týždne dozadu nevedela) ide o švajčiarsky technologický zázrak v podobe vankúšikov na podrážke tenisiek, ktoré sa však ako vankúšiky správajú len pri dopade. Pri odraze sa spoja do klasickej podrážky a chránia teda dopad bez toho aby ovplyvňovali odraz. Tenisky som videla na nohách mnohým, no keď som sa pýtala, dozvedela som sa len, či sú spokojní, nie ako teniska reálne funguje. Od kedy som vlastníčka týchto HI-TECH kúskov, viem, že obavy z podvrtnutia, či z presilenia chodidiel a achiloviek (ako keď beháte v piesku) sú zbytočné. Najviac sa mi páči, že majú verziu pre každú aktivitu, nakoľko je nám už všetkým jasné, že v pretekárskych teniskách sa nemôže trénovať a nosiť ich na diskotéky je tiež zbytočné, lebo sa nielen „prešliapú“ ale aj „pošliapú“ J.

Dnešnú teniskovú „science fiction“ ukončím starým známym: „Zlatá stredná cesta.“ Keď už sme docielili tréningom pomyselný vrchol a chceme sa ešte posunúť (smerom hore), doprajme si vedecké výdobytky. Rovnako, keď na to máme finančné prostriedky, doprajme nášmu telu zdravšie športové pomôcky.  Ale všetko s mierou. Stále mám pred očami jedného účastníka triatlonového sústredenia, ktorý ťahal expandre, stojac na dvoch balančných doskách pripevnených na teniskách a dýchajúc s „powerbreathom“ (respirátor, kt.Vám sťaží dýchanie  a tým posilňuje dýchacie cesty). Smiali sme sa všetci, čo sme videli tento tréning. Smiali sme sa aj na preteku, lebo dotyčný zase nepretekal ale ako vždy mudroval a poučovalJ.

V ďalšej časti Teniskových príbehov, je čas Vás pobaviť mojím Nepálskym príbehom. Hádajte v akých teniskách som absolvovala treky v Himalájach?

SPORTisTRI Lapinovasportshop triatlon a iné športové príslušenstvo

SPORTIS s.r.o.
Vystrkov 1121/3
Bánovce Nad Bebravou
95701
IČO:47005807
IČ DPH: SK2023701955

Showroom odberné miesto-Mestská plaváreň Bánovce
1.poschodie, hlavný vchod na plaváreň na ulici F.Urbánka 9, prosíme volať 30min pred návštevou

"Eshop od športovcov pre športovcov. Kúpou produktov na Kristíninom eshope podporujete priamo ju a jej športovú kariéru, ďakujeme."

Predávame len tovar, ktorý máme odskúšaný a ktorý je vo svojej kategórii najlepší!
+421908537860 klapinova@gmail.com Účet Sportis: Tatrabanka
2925890761/1100
SK7511000000002925890761
Vytvorené službouWebnode E-shop