Pretekárske príbehy 2016

17.-18.1.2016 Zimný MTB a beh Stupava trophy – dobrá zábavka na zimné mesiace. Bike má len 25km ale keďže blato a chlad sú zaručené, 25km bohato stačí. Pretek býval na Železnej Studničke s bikom po asfaltke do kopca na úvod a s asfaltovým kopcovitým behom, no od r.2016 sa organizátori vrátili do Stupavy a len beh má asfaltových 3km za ktorými nasleduje lesný kros..je ťažké si vybrať správne tenisky, najlepšie by bolo prezuť ako na skiatlone J

 

14.2.2016        Half marathon Verona – pol maratón s názvom Rómeo a Júlia na Valentína má svoje čaro. Obkukli sme slávny balkón a iné pamiatky, dokonca aj na prechádzku po promenáde Lago Di Garda sa našiel čas. Na druhý deň nás ale čakal nechutný celodenný dážď s 12stupňovou zimou. Ešte, že Laci je duchaprítomný a vypýtal od nejakého párko-predavača veľké sáčky do koša. Sexi odev sa nám zišiel počas čakania na štart v koridore..zahriať sa počas behu bolo aj tak ťažké, keďže fúkal studený vietor a poviem Vám tenisky On Clouds Racer na starobilé námestie nepatrí. Šmýkala som sa ako Sábliková na ľade a zákruty som musela vyberať ako kamión aby som sa nespadla.

 

 

27.2.2016        Valachy night run – pôvodne to mali byť bežky s čelovkou, ale sneh chýbal a tak organizátori na moju veľkú radosť dali beh. Pred rokom som totiž prišla na prvé podujatie série Valachy tour so šupinkovými bežkami a s presvedčením, že to predsa v dedinke Veľké Karlovice kondične dám do 3 s prehľadom..leeenže bratia Češi sú bežkársky národ a keď sme vystúpili v dejisku šampionátu sme vyzerali ako „kokosy na ľade“ a aj výsledok bol taký J

 

3.4.2016          Xtera Malta – kros triatlon ku ktorému Vás dovezú nízkorozpočtové Ryanair aj Wizzair. Cez booking.com sme našli aj ubytko za 50eur na 3 noci pre 3 osoby..a malo to celé háčik samozrejme..keď sme prileteli a vyšli von k nášmu požičanému autu, sme si hneď pogratulovali, že sme kúpili aj poistenie auta. Zápchy, milión áut, trúbenie, panika..ako v Bratislave v piatok o 16.30..samozrejme nám GPS nefungovala a tak sme nejako na pocit vyrazili do víru diania (s bicyklom v krabici, ktorý zaberal celé auto a s Nikom v detskej sedačke, ktorú dodnes nechápem ako sme zmestili). Vytúžený „apartmánový dom“ sme zázrakom našli, no vyzeral ako bytovka našej etnickej menšiny a umiestnený bol doslova v centre, medzi diskotékami. Aj keď sme boli blízko pláže, ani tam sme pokoj nenašli, lebo v tomto ročnom období fúka  uragán. Samotný pretek už je situovaný preparádne, v hoteli Raddison a na pláži, kde sa natáčala Trója s Bradom Pittom. My šetrivci sme ale vyrážali ráno spomedzi Zombiekov, ktorý opito postávali pri občerstveniach s kebabom. Trať to bola pre mňa kapitola sama o sebe. Nikdy som si nemyslela, že horský bicykel vie chodiť po skalách. Ostrých, prímorských skalách..pri rozjazde deň pred pretekom nejaký dobrák otočil smerovník. V deň D, som radšej dva skoky zoskakovala z biku a tlačila, ako sa dolámať na úvod sezóny. Výbeh z mora je zaujímavý, lebo depo je na hotelovom parkovisku od ktorého Vás delí 200 schodov a 100 výškových metrov na 500m. Beh nádhera, po úpätí brál nad morom..aj som to chcela pofotiť na druhý deň po závode, ale cestu mi skrížil tak strašný čierny had, že celé leto som si ho pamätala..aj psy ktoré ma prenasledovali pri záhradkách, či ako sa dá nazvať skalné bunkre vo vyschnutých skalami oddelených políčkach (musela som tadiaľ, keďže popri hadovi som sa vracať už nechcela).

 

17.4.2016        Duathlon Parndorf – duatlon ktorý ( ako sme sa až na mieste dozvedeli) je bezhákový. Laci mal cesťák bez hrazdičky, ja tréningový bike na hliníkových kolesách a naše mega kosačky viseli doma..beh fajn, tak po dedine, bicykel na rovnučkej ceste..veľmi pekné miestne podujatie. Nič okázalé, príjemne rakúsky vidiecke.

 

23-24.4.2016  ME cross duathlon Romania – sem som šla naozaj s obavami. Rumunsko ale obývajú upíri a chudáci len v našich predstavách. Až na pár detí v dotrhaných odevoch pred „Kauflandom“, ktoré sa dajú vidieť aj v malých slovenských mestách. Inak historicky zaujímavé, pompézne Targu Mures so športu nadchnutými organizátormi, ktorý „divadlo duatlon“ dotiahli na kopček ku ZOO. ZOO plné návštevníkov, škôl atď..pekný zážitok. Detaily o mojom páde po rozjazdení na rovnej asfaltke a dvoch bezsenných nociach, či mám či nemám pretekať s nefungujúcim zápästím, už nebudem rozoberať. Podstatné je, že človek sa vie pučiť aj po aplikácii 4roch aspirínov a keďže netechnická trať sadla, z rumunských majstrákov Európy som doniesla moju naj medailu, striebornú..takže je jasné, že Rumunsko sa u mňa stalo obľúbenou krajinou J.

 

8.5.2016          Duatlon Valachy – veľmi pekný kros duatlon, kde treba ísť bomby, má totiž kratšie vzdialenosti. V cieli ale budete mať isto pocit, že stačilo, lebo ešte meter viac by znamenal smrť.

 

4.6.2016          Half Ironman Czechman Pardubice – najväčší český polovičný ironman. Plávanie na veľkom štrkovisku, dosť veľká mela na štarte vždy lebo 600 ľudí na jednej štartovej čiare, je už príliš. Už sme tam boli zo 5 krát a 1:1 že buď prší alebo je hic. Bicykel je ale rýchly a veľmi dobre ubieha tých 90km kvôli umne zakrútenej trati. Jediné, čo ma rozčuľuje sú mačacie hlavy na začiatku bicykla, vďaka ktorým Vás osvieži špliechajúca voda z aero flaše. Myslím, že ionťáková voda je ionizujúca v oblasti tváre, takže pretekár isto omladne pri tejto procedúre..a zdarma J.

 

25.6.2016        Beh Lučatínska 11 – do mekky atletického diania, Lučatína sme zablúdili prvý krát a áno, odporúčam. Pekná trať, málo áut, 800 bežcov, doprovodné akcie a tento rok skvelé opaľovacie počasíčko.

 

26.6.2016        MSR kros duatlon Orava – tento kros duatlon mám už roky rada, nie len pre vysokú finančnú odmenu, ale hlavne pre technickú nenáročnosť trate. Tento rok ale pršalo a sa blýskalo..s blatom keď je teplo sa dalo vysporiadať, no nesedel mi pocit, že keď do mňa švacne blesk, tak sa konečne dostanem do hlavných správ (aj keď aspoň zviditeľním duatlon).

 

3.7.2016          Xtera France – do Francúzskeho Longemeru (oblasť Xontrupt) sme cestovali spojene aj na týždennú dovolenku, takže máme kopec zážitkov. Privítal nás chlad a dážď napriek letnému počasiu doma a tak sa naplnili Lacove slová o tom, že normálne rodiny chodia na dovolenku k moru a nie s maminou na preteky do kopcov. Počasie sa však umúdrilo a kemp Flower cca 2km od štartu nám zabezpečil super oddych. Aktivity pre deti, krytý bazén, tenis, basket, zeleň, romantika..úplne super. Ale k preteku..s xterrou som nemala ešte veľmi skúsenosti a prekážky z paliet zbité dokopy do drevenej trate so skokmi o dĺžke 500m ma ubezpečili, že slogan This is xterra, je tu správne. Keďže pred pretekom pršalo, malý aj veľký ma nervovali a prebiehal pretek eliminátor na prekážkach, stihla som si to prejsť len raz, s pádom pri doskoku do piesku s bicyklom. Do rána som od strachu nespala, ale tá radosť keď som prežila prvé kolo..neopísateľné. V druhom som už dokonca začala obiehať nejaké pretekárky eliťáčky a na behu tiež. Cyklistická trať je všehochuť, dlhé stúpanie, kamenné zjazdy, blatisté roviny, zakrútené single tracky po koreňoch stromov (podľa mňa skôr vhodné pre Enduro) a sladký záver zo spomínaných paliet. Beh už je čajíček, trochu hore, trochu blata, rovinka okolo jazera..najväčší „záhul“ je ale dĺžka tratí, ktorá časovo už vychádza ako polovičný ironman. Najdlhší, najťažší, najzážitkovejší kros triatlon. V čistej prírode, bez Ironmanského lesku a vystatovania sa v najdrahších hávoch na najdrahších bicykloch.

 

16.7.2016        Oravaman pol.ironman – Oravaman za tie roky asi netreba zvlášť predstavovať, skúsim sa vrátiť k podmienkam, ktoré tento rok panovali a k akým poznaniam ma doviedli. Horský pretek je v horách a tam vládne počasie, nie ľudia. Napriek tomu, že som si obliekla veľa vecí, strašne som trpela a radím zimomravým pretekárom ako som ja: jedine gore-texová bunda a veriť predpovediam počasia je riešenie. Aj keď je leto a celý týždeň horúčavy, keď hlásia 8 stupňov a celodenný dážď, treba hrubú nepremokavú bundu, nie 3 tenké vrstvy. S tým, že v zjazdoch sa dá na Hutách padnúť kvôli šmykľavému asfaltu, sa nedá rátať..len veriť, že práve Vás nešmykne a preventívne ísť pomalšie aby Ste nepokazili cestárom zvodidlá hlavou. Tohtoročný beh bol utrpenie, verím, že kráčanie popod vleky v tak krásnej krajine ako sú Roháče už nezažijem a že ďalší rok nám hory ukážu svoju krajšiu tvár.

 

24.7.2016        Powerman Austria – seriál svetového poháru v dlhom, bezhákovom duatlone sa z roka na rok presúva z Europy viac do Ázie a Ameriky, prípadne ešte v severných krajoch sa mu darí (Dánsko, Nórsko, Švédsko..), čo je nezlučiteľné s rodinnou dovolenkou s malým dieťatkom. Preto si každý rok vychutnáme aspoň rakúsku pohodu a prívetivosť v malom mestečku Weyer. Trať cyklistická sa posledné dva roky skrátila na 60km a trošku zrovnala (aj keď je stále do kopca a z kopca), takže sa pretek dá ísť aj tréningovo, bez väčších fyzických vypätí.

 

30.7.2016        MSR kros triatlon BS – Banský Studenec a jeho jazero Kolpachy, jedno z 22 jazier unikátnej štiavnickej vrchoviny, je ideálne miesto pre najkrajší kros triatlon na Slovensku (aj Rajec musí byť, len sa mi tam už roky nedarí pozrieť a Žilina je skvelá len kvalita vody na vodnom diele je hrúza). Technicky znesiteľná trať bicykla aj pre nešpecialistov. Pekný beh lúkou, na ktorej, keď sa blýska, si urobíte osobáky v šprinte (aj keď bežať by sa nemalo, ale kto sa bude plaziť keď ešte vládze?:-)). Ja som tento rok mala smolu, spadnututá reťaz , defekt, beh s bikom do depa..aj také sú kros triatlony. Minulý rok som nemala technické problémy. Predminulý tiež defekt. Je to zjavne 50:50.

 

6.8.2016          Valachy triatlon – kros triatlon krátky 800m-15km-6km ale výživný. Štartuje sa totiž v 20sek intervale a tak netušíte na koľkej Ste pozícii a pučíte sa na doraz, od začiatku do konca. Tento rok sa môže podujatie pýšiť najväčšou účasťou na triatlone v Čechách vôbec..viac ako 920 pretekárov si porovnali svoje sily na technicky nenáročnej trati. Plávanie je po rovine, cyklistika makačka hore a dole, záverečný beh po rovnej udupanej ceste s jedným krátkym strmákom.

 

8.8.2016          Xterra Poland – do Krakova som zavítala hneď z Valachy mana, ktorý sa koná v piatok a ukázala sa to byť dobrá rozcvička, aj keď každý víkend by to samozrejme telu nechutilo. Prechádzka po centre Krakova je super aj v daždi. Nečakané a nevídané bolo štrkové jazero podobné Winetuovým Plitviciam, zapichnuté blízko veľkého sídliska. V miestnom lesíku sme sa točili do zblbnutia, na kostitrasnej lúke tiež zážitok. Usporiadatelia sa na trati obzvlášť vyjašili a nechali nás na bicykli prejsť mini jaskyňou s vchodom akurát na riadítka, za tmy 8m a pár svetielkami ktoré skôr svietili na papierového Pokémona ako na trať. Beh bol ďalším zážitkom, cez nízke stromy a hustý lesík sme sa dopracovali do lezeckej oblasti, kde sa skalolezci začudovane dívali, prečo tadiaľ pobehujeme. Na týchto typoch pretekov sa nedá veľmi obzerať krásy prírody. Hlava dole, nezakopnúť nespadnúť..idem po cestičke a zrazu cesta nie je a ja narazím nosom na skaly..chvíľu mi trvalo kým mi došlo, že inokadiaľ a bez 3 oporných bodov to nepôjde. Xterra Poland bol pre mňa veľký zážitok.


 

21.8.2016        Challenge Šamorin – do Šamorína som šla s menšou nechuťou po minulom roku, kde šlo na časovke po rozbitej ceste do slova o život (na hrádzi s vetrom do chrbta 60km/hod a skákajúci bicykel ako býk na ródeu). Usporiadatelia sa však pochlapili a Slovensko sa nemuselo hanbiť. Úroveň preteku bola Challenge, priestory hotela a areálu majestátne, spojenie so sprievodnými koncertmi Dariny Rolins, Celeste Buckingham a ďalších – unikátne. Ja síce nemusím lesk drahých priestorov ale raz za čas je naozaj príjemné sa „zosnobiť“.

 

27.8.2016        Pilman Czech half ironman – Pilman je príjemný polovičný Ironman v Žďári Nad Sázavou. Organizátori to majú s miestnym správcom jazera ťažké, ale príroda je tu naozaj pekná, záchody sú, párok sa dá kúpiť v bufete po preteku. Mne oblasť veľmi pripomína rakúsky Rocksee half triatlon..všetko je pekne upravené, atmosféra je komornejšia, ale o to príjemnejšia. My sme sa tento rok zapojili s Lackom do štafety, lebo sme stánkovali s naším športovým tovarom SportisTRI.sk. Sranda bola výmena čipu, ktorá prebiehala popri predaji a tak sa nám raz stalo, že sme si vymenili bicykel, tretry, prilbu (áno sme skoro rovnako veľký, ja väčšia žena a Laci menší muž) a po chvíli sa dívam na čip na mojej nohe a číslo na mojom páse..nevymenili sme si veci, čo sme si hlavne mali, ale Laci si to všimol časom tiež a vrátil sa. 5km na bicykli naviac sa vždy v tréningu zíde..v preteku už menej J.

 

3.9.2016          Half Ironman Podersdorf – toľko som sa tento rok bála že spadnem na horských pretekoch alebo na rozbitej ceste v Šamoríne až som sa naozaj „vyváľaľa“- na rovnej ceste, bez kolízie s pretekárom, na jednej jedinej jame a v rýchlosti 43km/hod. Zázrak, že som sa nedolámala (ani bicykel) a mohla som dokončiť pretek. Návšteva rakúskej nemocnice, chirurgický zákrok lakťa a preväzy boli 100% ako v Rakúsku je všetko. Aj „stvrzenka“ na 220eur, čo mi prišla do schránky o dva týždne. Ešte, že som šla svojím autom a nie sanitkou, lebo poistenie mi všetko nekrylo. Ale k preteku, kto ho nepozná. Štartovné 150eur za polovičný Ironman a 250 eur Ironman už sa pomaly blíži k Ironman.com sérii, ale aj úroveň preteku je vysoká. Veľká účasť pretekárov (cez 2000), prostredie, dokonalé a rýchle trate..treba skúsiť.

 

18.9.2016        Beh Brno 10km – pretek pri brnenskej priehrade v sérii RunTour sme skúsili náhodne, lebo sme mali cestu okolo. Veľa akcií pre deti aj dospelých, veľká účasť, pekné to bolo. Pre mňa v spomienkach som ešte stále červená v tvári, že som sa rozbehla zase raz s Keňankami v nádeji, že dnes to tempo vydžím. Už by som mohla mať rozum v mojom veku J.

 

9.10.2016        Cyklokros Bánovce – cyklokros by bol super doplnok k zimnej príprave na horáky aj kondičku. Škoda, že pre ženy trvá tak krátko. Pre 30minút sa mi nechce cestovať, čistiť všetko aj riskovať v zime nachladenie. Keď je však cyklokrosový pretek pod oknami, tak treba ísť sa zúčastniť. Úroveň slovenského športu naozaj narastá. Po 4 rokoch bez cyklokrosu nás prekvapila účasť, hlavne v mládežníckych kategóriách..snáď nám raz vyrastie nový Sagan.

 

16.10.2016      Poreč half Ironman Croatia – Poreč bol zatiaľ Laci len sám a viem že je Chorvátskofil, takže som tušila, že to nebude až tak super ako to opisoval. Podľa mňa na to ako je tam krásne a aké sú možnosti ciest, je to trochu odfláknuté podujatie. Snáď je to len tým, že začínajú a každý rok sa bude zlepšovať. Cyklistika mohla viesť aj krajšou a menej rozbitou cestou, ale chápem, že nie je ľahké ochrániť zdravie ľudí , ktoré je prvoradé, keď nie je rozpočet na uzavretie hlavnejších, kvalitnejších ciest. Partia ľudí s ktorými sme boli bola úžasná, plávať v mori pre našinca zážitok a štartovné nízke..za rok sa zase vrátime.

 

22.10.2016      Valachy beh – posledný zo série Valachy tour. Trailový beh 12km ktorý vedie na začiatku tak dlho (a neskôr aj strmo) do kopca, že z Vás vyžmýka všetky sily.

 

20.11.2016      MSR cezpoľný beh Šamorín – pre mňa veľký zážitok sa prvý krát zúčastniť atletického preteku. V priestoroch Xbionic Sphere. Neviem, či sa môže prihlásiť každý, asi musíte byť nominovaný v nejakom klube. Ak nejaký poznáte, skúste..je super vyskúšať si taktizovanie, zrýchľovanie, preskakovať prekážky..úplne iné ako hromadné behy kde treba hlava-nehlava od začiatku rýchlo bežať aby Vás neudupali davy bežcov.

SPORTisTRI Lapinovasportshop triatlon a iné športové príslušenstvo

SPORTIS s.r.o.
Vystrkov 1121/3
Bánovce Nad Bebravou
95701
IČO:47005807
IČ DPH: SK2023701955

Showroom odberné miesto-Mestská plaváreň Bánovce
1.poschodie, hlavný vchod na plaváreň na ulici F.Urbánka 9, prosíme volať 30min pred návštevou

"Eshop od športovcov pre športovcov. Kúpou produktov na Kristíninom eshope podporujete priamo ju a jej športovú kariéru, ďakujeme."

Predávame len tovar, ktorý máme odskúšaný a ktorý je vo svojej kategórii najlepší!
+421908537860 klapinova@gmail.com Účet Sportis: Tatrabanka
2925890761/1100
SK7511000000002925890761
Vytvorené službouWebnode E-shop