31.03.2016 22:25

Oravaman 2016

Budeme tam aj v roku 2016..predajné stánky už nebudú ale kto dá včas vedieť, všetko potrebné na triatlon mu donesieme..

Viac o účasti a pocitoch z minulého ročníka Oravamanu, ktorý vyhrala Kristína v rozhovore:

1. Tvôj druhý štart na Oravamane si pretavila do víťazného konca. Čo je pravdy na tom, že sa na Oravaman plánuješ vrátiť?

Dlho som si vravela, že už nikdy viac, ale nakoniec sa sezóna vyvíja tak, že snáď budem mať viacej času natrénovať a tak som sa nakoniec aj tento rok na Oravamana odhodlala. Môj hlavný cieľ je pretekať tento rok tak, aby som vládala ešte večernú zábavu. Po preteku minulý rok som ležala paralyzovaná bolesťou na hoteli. Od únavy som nemohla zaspať a šľak ma išiel trafiť keď som počula hudbu a zabávajúcich sa kamarátov. Túžila som tam byť, ale nemohla som vstať :-).

2. Minulý rok si spomínala, že Oravaman je ťažší než “obyčajný ironman”. Máš už nejaký plán, ako na trati menej trpieť? Predsa len máš výhodu, že trať už teraz poznáš.

Myslím, že minulý rok som spravila všetko správne len mi chýbal tréning kopcov. To je na Oravamane základ a tento rok sa chcem donútiť aspoň na pár bežeckých tréningov po horách. Mám ten problém, že som skôr svalnatý silový typ a rýchlo dostanem svalovicu hlavne po zbehoch… Počas sezóny keď mám pretek každý víkend si nemôžem dovoliť tréning do kopca lebo potom mám pár dní strašnú svalovicu… Tento rok mám ale malého doobeda v škôlke takže skúsim kopce zaradiť pravidelne aby som si privykla na tento typ záťaže.

Hawaii bike

3. V lete máš víkendy poriadne nabité. Aké máš pretekové plány v tejto sezóne?

Tento rok už budem mať viac reprezentačných povinností. Dohodli sme sa na Majstrovstvách Európy v kros duatlone, v kros triatlone a určite si nenechám ujsť ani moje milované Powermany (dlhé duatlony). Chcem jazdiť viac polovičné trate Ironmanu a krosy lebo cítim, že rýchlosť stále mám väčšiu ako vôľu trénovať dlhé monotónne tempo na Ironman.


4. Priblíž nám tvoju v poradí druhú účasť na MS v dlhom triatlone na Havaji.

Havaj dopadla nad moje očakávania. Počas celej sezóny sa začala prejavovať absencia dlhých cyklistických tréningov. Posledné dva roky od kedy mám malého syna som jazdila len trenažér max hodinu denne plus preteky. Z toho sa naozaj nedá uspieť na cyklistickej trati dlhej 180km. Na Havaji ma proti vetru išlo poraziť z toho aké “neforemné” pretekárky ma obiehajú ale na behu som to potom rozbalila a aj cez žalúdočné ťažkosti som sa dotiahla na 11.miesto v mojej kategórii. Pri mojej prvej účasti v r.2009 som bola 31. zo 100. Teraz som zlepšila o hodinu čas a umiestnenie na 11. z 200. Verím, že sa vrátim ešte tretí krát a že to bude už boj o medajly… aj keby to malo byť v kategórii 65+ :-)

 

5. V ceste za víťazstvom ti môže stáť strieborná z minulého roku Zuzka Dudášová ale aj skúsená duatlonistka Ulrike Schwalbe z Nemecka. Mala si niekedy možnosť súperiť práve s Ulrike?

Obe sú milovníčky hôr a bude problém ich poraziť. Zuzka má tamojšie kopce super najazdené a minulý rok mi tam utekala. Ulrike poznám z Powermanov kde ma na kopcovitých tratiach porážala. Ja ju naopak na rovinatých. Minulú sezónu som ju porazila na polovičnom Ironmane v Šamoríne, kde som zrovna nemala svoj deň. Uvidíme ako to dopadne, istotne to bude tesné a pre divákov zaujímavé.


6. Okrem výborných športových výkonov si úspešná matka a manželka. Popri tom vedieš internetový obchod. Aké značky zastupuješ a ako ťa prípadní záujemci môžu kontaktovať?

Zastupujem značky a produkty, ktoré sama používam. Posledných 10 rokov sa venujem rôznym typom triatlonov a duatlonov, či behov a vďaka tomu som nazbierala množstvo poznatkov a rada poradím každému. Máme už cez 400 produktov a u nás nájde všetko potrebné začiatočník aj pokročilý.
Okrem eshopu www.sportistri.sk alebo www.Lapinovasportshop.sk sme už prichystali pre zákazníkov aj show room  na plavárni v Bánovciach N/B kde môžu vyskúšať všetky veci z eshopu alebo prísť sa poradiť. Stačí sa ozvať telefonicky na 0908 537 860 a ak nebudem práve trénovať na Oravaman tak som k dispozícii :-).


7. Máš nejaký odkaz pre tých, čo sa na Oravaman postavia po prvý krát? Tak či onak zrejme bude na trati bolieť ako nebolelo:)

 

Asi by som ich upozornila na to, že bolieť to bude aj pár dní po preteku :-). A netreba ísť hlavou proti múru, čo sa týka počasia keď hromy divo bijú alebo signálov absolútneho vyčerpania. Telo vie ísť za hranice možností ale kto ich nepozná, nemal by to skúšať rovno na preteku… Úplne bez tréningu to cez kopce nepôjde… Aj keď dole kopcom by to šlo, ku zjazdu alebo zbehu sa treba najprv vyšplhať :-)

 

L

—————

Späť


Kontakt

SPORTisTRI Lapinovasportshop triatlon a iné športové príslušenstvo

SPORTIS s.r.o.
Vystrkov 1121/3
Bánovce Nad Bebravou
95701
IČO:47005807

Showroom odberné miesto-Mestská plaváreň Bánovce
1.poschodie, hlavný vchod na plaváreň na ulici F.Urbánka 9, prosíme volať 30min pred návštevou

"Eshop športovcov pre športovcov"

Predávame len tovar, ktorý máme odskúšaný a ktorý je vo svojej kategórii najlepší!


+421908537860Účet Sportis: Tatrabanka
2925890761/1100
SK7511000000002925890761