Namiesto jesennej únavy dva preteky a dve svadby za 10 dní

Naša rodinka sa zúčastnila dvoch tradičných svadieb v netradičných dňoch. V piatkovej mal prsty Laciho bratranec a v tej nedeľnej môj brat. Keďže som už pár týždňov dojčenia oslobodená, okrem spánkového deficitu a boja s jesennou únavou som sa musela vysporiadať aj s únavou spoločenskou (alkoholickou). Na vyváženie nezdravého životného štýlu s tým naším bežným-zdravým, som si šupla dva bežecké preteky (a kolostrum Beaster :-), o ňom až na konci).

Prvý rozklus sa volal Night run 10km Spišské Vlachy. Konal sa v piatok a do tohto mini mestečka nás zavial usporiadateľ-kamarát triatlonista. Vybavil nám aj ubytko v centre šampionátu a tak sme sa vybrali v plnej poľnej zostave, aj keď bez Ariho (lebo to už by bolo na mužíčka Lacíčka priveľa). Vidina prvej ceny sa rozplynula spolu s pohľadom na bežcov z Kene. Skutočných, nie Keňanov z Čingova, ktorých sme pôvodne očakávali. Celkovo bol pretek absolútne mimo očakávania lebo namiesto pár bežcov, sa zúčastnila celá stovka a namiesto diváckeho nezáujmu, bolo divákov plné námestie. Hneď na štarte sa mi nepozdávala moja výška a hmotnosť popri bežkyniach. Už pred štartom si podávali ruky Keňanka s inou mini ženou a vravím si ahá tak už to majú dohodnuté. Držala som sa tejto dvojky po otočku a vravím si že devy aspoň nastraším a naspäť som sa vopchala dopredu a zvýšila tempo. Na moje počudovanie sme boli zrazu len dve a spolu sme bežali až do konca tretieho z piatich kôl. Po ňom na svoju zverenkyňu začal hučať manager nech začne nastupovať. To som ja už bola aj tak rozhodnutá z tempa vystupovať nakoľko ma okrem tŕpnutia rúk (čo je normálka) už začalo pichať v boku. Nechcela som riskovať že mi dôjde tak že skončím tretia, lebo druhá ľahšia a menšia bežkyňa bola nebezpečne blízko. Gladis, či ako sa volala (si to pamätám iba na základe spojenia so scénkou z Priateľov, o ktorej som počas behu rozmýšľala), po tom ako mi ubzikla opäť spomalila na rovnaké tempo a v cieli nás delilo len 8 sekúnd. Podľa mňa som sa veľmi správne rozhodla namiesto pokusu o jej dobehnutie, roztieskať divákov, ťukesovať s kýmkoľvek a škeriť sa na komentátora (Vlado was the Speaker). Dozvedela som sa, že slečna Gladis prišla z domoviny hlavne vyhrať Maratón Mieru v Kešicoch a počas sústredka v Poprade si odskočili aj s dvoma chlapcami-Keňcami na Vlachšský Night Run.

V cieli sme dali reč s Palim Šimkom a ten vyhlásil, že by bola škoda sa nezúčastniť Dobšinskej desiatky, keď to máme po ceste domov a keď sa tam dá zbohatnúť (prvý flek 60eur!J) Bolo nám povedané, že je to 30km takže nás dosť zaskočila navigácia ukazujúca 68km a dojazd do cieľa 10:55. Štart bol o 11.00 a prezliekanie v aute plus prebaľovanie Nika atď. som už mala natrénované z predošlého dňa. Jediné šťastie že Laci príchod stlačil na 10:45 aj napriek úžasnej ceste s názvom Dedinky (cesta rozbitá na) Mlynky. Nerozklusať sa mi až tak neprekáža, rozohreje ma vždy adrenalín zo štartu, no vycikať sa pred pretekom jednoznačne MUSÍM. Spolu s výstrelom nastal daždisko (viac ako len dážď) a Dobšinský ľadový kros bol zážitkom hlavne v zablatených zbehoch. Keďže naozaj neznášam stúpania, trať bola šitá mne na mieru. Strmo krátko hore a nekonečne dlho dole..presne podľa môjho gusta. A keď som ešte mohla v behu do druhého kola vidieť Nikuška v suchu v aute, hneď mi bolo príjemnejšie a teplejšie na duši. Ďalší preparádne zorganizovaný pretek. Ako úplne naj sa mi do mysle vrylo jedno- bolo to jedlo. Guláš hustý, dobré mäso, teplý..cigánska v žemli svetová..torta, koláče, všetkého potokom. Prídeme asi aj ďalším rokom. Dokonca som mala aj tú česť dať interview do Gólov, Bodov a Sekúnd, kde som vyznela zase raz ako blondína. Kto Ste niekedy skúšali odpovedať na otázku: „Keď robíte Ironmany, nebola Vám trať 10km krátka?“, iste mi dáte za pravdu, že odpoveď: „Väčšinou behám maratóny ale viem zabehnúť aj 10km.“, nebola až taká divná. Smola, že médiá málokedy uvedú aj otázku a odpoveď samotná je zúfaláJ. V sobotu v noci ma nepríjemne pobolievali nohy keď som ako vždy dva krát vstávala kvôli mliečnym potrebám nášho Vášnivého Jedlíka. Moje obavy z toho ako rozchodím tancovať v opätkoch na nedeľnej bratovej svadbe boli neopodstatnené. Gábor Bánovce a lodičky na nižšom opätku všetko vyriešili. Nie je na škodu niekedy kúpiť aj iné ako športové veci. Škoda, že som doteraz pretrpela cca 4 plesy a dve svadby (aj vlastnú!!) v jedných naozaj krutých topánkach, kým som šla problém riešiť. Mňa radšej šatiť ako živiť. Po uplynulom víkende som bola riadne hladná a fakt neznášam nakupovať (s výnimkou športových vecíJ).

K téme Beaster: Máme tu obdobie chrípok a jediné čo mne vždy zaberá, keď už niečo schytím je kolostrum. Céčko mi pomáha len preventívne. Keď je už choroba napoly u mňa, zaberá mi len Paralen a Kolostrum. Kto ho pozná, vie, že výťažok z materského mlieka pomáha nielen pri imunite ale aj pri chudokrvnosti či alergiách. Beaster je švajčiarske kolostrum, kde osobne poznám majiteľa a výrobcu v jednej osobe (v minulosti 120kilového nešťastníka, dnes fešáka Ironmanistu). Jeho kolostrum sa mi spočiatku zdalo drahšie ako od Kompavy na ktoré som bola naučená prv, no keď som sa prizrela gramáži a množstvu kapsulí, vychádza to narovnako. Vyskúšajte Kolostrum aj Vy. Najjednoduchšie ako opísať jeho účinky je poukázať na fakt, že keď som kojila, práve kolostrum chránilo Nikuška aj mňa od chorôb (a to bol Laco riadne nachcípaný viac krát). Akonáhle som prestala kojiť, Nikuš chytil nádchu ako remeň a ja boľavé hrdlo. Prečo si nepomôcť prírodnou cestou, keď je tu riešenie. Kolostrum Beaster kúpite na našom eshope www.Lapinovasportshop.sk. Perlička na záver: Beaster užívajú kone v Arabských Emirátoch. A šejkovia dajú svojim miláčikom jedine to najlepšieJ.


Dve svadby-dva outfity, Nikuško bol hviezda:-)


SPORTisTRI Lapinovasportshop triatlon a iné športové príslušenstvo

SPORTIS s.r.o.
Vystrkov 1121/3
Bánovce Nad Bebravou
95701
IČO:47005807
IČ DPH: SK2023701955

Showroom odberné miesto-Mestská plaváreň Bánovce
1.poschodie, hlavný vchod na plaváreň na ulici F.Urbánka 9, prosíme volať 30min pred návštevou

"Eshop od športovcov pre športovcov. Kúpou produktov na Kristíninom eshope podporujete priamo ju a jej športovú kariéru, ďakujeme."

Predávame len tovar, ktorý máme odskúšaný a ktorý je vo svojej kategórii najlepší!
+421908537860 klapinova@gmail.com Účet Sportis: Tatrabanka
2925890761/1100
SK7511000000002925890761
Vytvorené službouWebnode E-shop