10.06.2015 21:48

Lapinovasportshop a Oravaman júl 2015 rozhovor

Po 4 rokoch sa vraciaš na Oravamana. Aké sú tvoje pocity a očakávania?
Sama tomu ešte nemôžem uveriť, že sa pôjdem zničiť na kopcovitý polovičný ironman, lebo ja kopce milujem ale určite nie na bicykli a radšej po nich kráčam ako bežím (aj keď kráčať budem zrejme tak či tak :-)).

Zaradíš aj nejaký špeciálnejší tréning, či skôr sa spoľahneš na zdravý rozum a radšej sa “rozbiješ” len raz?
Popri malom synčekovi sa mi určite nepodarí natrénovať objemy a rozbijem sa určite “na kašu”. Skúsim trochu pobicyklovať na Jankov Vŕšok, no istotne si budem celý Oravaman nadávať, že kopcov som mala trénovať viac.

Človek znalý športového diania si určite všimne, že sa často zúčastňuješ všelijakých pretekov. Triatlony, duatlony, behy, cyklistické preteky či časovky  a takmer na všetkých ťa môžeme vidieť na stupňoch víťazov. Aké hlavné podujatia ťa tento rok čakajú?
Na Oravamane už bude väčšina hlavných podujatí za mnou. Tento rok to boli jarné Majstrovstvá Európy v dlhom duatlone Powermane a najbližší cieľ je koncojúnový Ironman Klagenfurt. Dúfam, že na jeseň pôjdem na Hawaiské MS Ironman alebo po slot na IM Hawai 2016. Povedala som si dva pokusy o Hawaii v roku 2015 a potom až v 2020. Buď to vyjde alebo nie. Milujem pretekať a je to zároveň môj tréning, takže okrem hlavných pretekov mám v pláne cca.30 závodov. Hneď po Oravamane pôjdem kros triatlon v Banskej Štiavnici a určite nebudem fit. Plánov sa však budem držať pokiaľ to pôjde.
5Spolu s manželom máte krásneho syna. Okrem toho stíhaš trénovať, starať sa o domácnosť, víťaziť a viesť internetový obchod. Máš vôbec nejaký oddych?
Behať za jeden a pol ročným bábom je dostatočný tréning, k tomu preteky… Trénujem hodinu, max. hodinu a pol denne, väčšinou kým malý spí. Popri tom domácnosť stíham v pohode a internetový obchod je v štádiu rozbehu. Venujem sa mu hlavne večer aj keď otázok zákazníkov je vždy dosť a keby neexistoval mobilný internet tak nemám šancu eshop stíhať.

Na Oravamane budeš mať svoj vlastný stánok s triatlonovými doplnkami a s neoprénmi. Čo konkrétne budete mať k dispozícii?
Krédo nášho eshopu Lapinovasportshop.sk je: “Predávam len veci, ktoré sama používam a ktoré považujem za najlepšie.” Za 12 rokov cca 20 pretekov ročne som sa dosť o triatlone poučila aj keď väčšina ľudí ma považuje za nepoučiteľnú:-) V stánku budeme mať skvelé a hlavne cenovo výhodné neoprény, dresy a plavecké pomôcky od Zone3. Triatlonové prilby Casco, kompresné a termoregulačné veci od X-Bionic a Compressport, tenisky ON Clouds, doplnky výživy High5 a cyklistické vychytávky od HQBC. A samozrejme naše sedlá Adamo, s ktorými sme obchodovať začínali pred 3 rokmi. Všetky veci si budú môcť pretekári vyskúšať, poobzerať alebo si môžu prísť len tak pokecať :-).

Čo by si poradila pretekárom, ktorých čaká Oravaman? Na čo si dávať pozor a na čo nezabudnúť? Ty si v roku 2011 pretekala na tratiach 2-42-12. Tento rok to ale bude stredný triatlon a prevýšenie 3300 m, takže o dobrodružstvo a o poriadnu svalovicu bude zrejme postarané.
Myslím si, že pár turistík určite pomôže pretekárom, čo pôjdu s Oravamanom bojovať prvý krát. Sama som si na sebe všimla, že keď nechodím aspoň raz za dva týždne do strmého kopca a nadol tak mám veľké problémy so svalmi aj kĺbami. No a najdôležitejšie bude nič od preteku neočakávať a jednoducho si to užiť. Žiadne hodinky a tachometer, užívať si každý meter :-).

Prídeš si pred pretekmi trať pozrieť a vyskúšať? Alebo radšej si to necháš na samotný deň D?
Pokúsim sa nájsť si čas na prejdenie aspoň cyklistickej trate, aj keď z roku 2011 si ju celkom pamätám. Hádam bude stačiť sa psychicky pripraviť na to, že “(C)Hutný “kopček” si dám tri krát a potom sa vyplazím na Ťatliakovu chatu. Následná chôdza hore a zbeh bude čerešnička na torte :-).

—————

Späť


Kontakt

SPORTisTRI Lapinovasportshop triatlon a iné športové príslušenstvo

SPORTIS s.r.o.
Vystrkov 1121/3
Bánovce Nad Bebravou
95701
IČO:47005807

Showroom odberné miesto-Mestská plaváreň Bánovce
1.poschodie, hlavný vchod na plaváreň na ulici F.Urbánka 9, prosíme volať 30min pred návštevou

"Eshop športovcov pre športovcov"

Predávame len tovar, ktorý máme odskúšaný a ktorý je vo svojej kategórii najlepší!


+421908537860Účet Sportis: Tatrabanka
2925890761/1100
SK7511000000002925890761