Cyklokros Malinô Ty BrĎo

Môj prvý cyklokros tento rok zase raz vyzeral ako prvý v živote. Som známa tým, že som zábudlivá ale že zase úplne zabudnem jazdiť na cyklokroske ma nenapadlo. Poctivo som sa po ročnej materskej krosovej prestávke pripravila a šupla som si hneď dva tréningy. Prvý skončil defektom, druhý už som sa aj vyváľala po zrážke s (neústupčivým) stromom. Vravím, si: "Viem padnúť, som pripravená."

V deň D sme prišli tak neuveriteľne včas, že som si stihla prejsť aj trať. Moja prvá myšlienka bola, že ako fajn že som si na tréningu nezašpinila dres, ale na druhú stranu, keby som trochu pojazdila v blate, bola by som sa bývala cítila dnes na tejto super bahennej trati istejšie. Po výstrele som sa radšej nepučila medzi popredné davy a dámy. Napriek poslednej štartovej pozícii viedla trať po štarte 200m zahrievacím asfaltom. Po prvom kole som pochopila, že moje najobľúbenejšie pasáže budú dva krátke úseky asfaltom a jeden bahenný výbeh. Tam som skutočne získavala, no všetko čo som získala som strácala v nekonečnom bahennom hadovi plnom zákrut (teraz už viem, že na 50metroch štvorcových sa dá v pohode bicyklovať aj 500metrov). Cyklokros vyzerá na pohľad diváka ako „brnkačka“ no na blate je každé slabučké naklonenie ťažiska odmenené šmykom. Hlavne keď to nemáte natrénované. Maďarskú konkurentku som obehla asi 5x. Zakaždým ma totiž „sundala“ v zjazdoch a výbehoch. Moja zlosť naberala na obrátkach, hlavne keď sa predo mňa vopchala a zavadzala. Na cyklokros ja určite nemám nervy a ukázalo sa to aj na asfaltkovom kúsku pred nájazdom do posledného kola. Obehla som rovno dve devy, hlava dole, riadna hrana. V pľúcach cítim krv ale pučím sa, veď je tu posledné kolo. Krv sa zjavne distribuovala iba po tie pľúca, lebo zrazu neveriacky pozerám pred seba. „Do prčic, veď ja som vybočila z trate!“ Pozriem doprava a už sa aj rútia konkurentky. Nevadí, seknem to naspäť. Do riti, jarok. Nevadí, skúsim to prebiť. A ideme: Predné koleso. Hlava. Chrbát. Ležím. Odmotám sa z bicykla  a s potupným pocitom že som vážne Blondína, keď sa stratím z trate pri štvrtom kolečku, mám chuť odhodiť bicykel do blata. Krv sa už nachádza okrem mojich pľúc a rozbitej holennej kosti (jazda s nezacvaknutou tretrou) aj na lakti po mojom kaskadérskom salte (skôr kotúľ letmo to bol). Vravím, si že už sa na to prdím, už nech si súperky točia ako chcú, už ich nenaháňam. No zase je tu milovaná asfaltka. Podradím a so všetkou zlosťou obehnem moju Maďarku na cieľovej páske.

V cieli mám len jednu emóciu ale zato veľmi silnú- zlosť. Keď sa konečne dostatočne poumývam v jazere a môžem vystískať Nikuška, zlosť ma prechádza. Veď ja veľmi dobre viem, že musím viac trénovať. Hovorím si to predsa po každom pretekuJ.

SPORTisTRI Lapinovasportshop triatlon a iné športové príslušenstvo

SPORTIS s.r.o.
Vystrkov 1121/3
Bánovce Nad Bebravou
95701
IČO:47005807
IČ DPH: SK2023701955

Showroom odberné miesto-Mestská plaváreň Bánovce
1.poschodie, hlavný vchod na plaváreň na ulici F.Urbánka 9, prosíme volať 30min pred návštevou

"Eshop od športovcov pre športovcov. Kúpou produktov na Kristíninom eshope podporujete priamo ju a jej športovú kariéru, ďakujeme."

Predávame len tovar, ktorý máme odskúšaný a ktorý je vo svojej kategórii najlepší!
+421908537860 klapinova@gmail.com Účet Sportis: Tatrabanka
2925890761/1100
SK7511000000002925890761
Vytvorené službouWebnode E-shop